Resultat fra Åbybro Skytteforenings deltagelse i riffelstævne i Skørpings Skytteforenings riffelstævne d. 3 - 4 - 5 November 2011

Skytterne fra Åbybro Skytteforening er fremhævet.


Gevær,                                                                  
15m. – Mesterskab V2                                                            
1     13074     Villy Sørensen     01-508 Skørping Skytteforening     192/03    194/08    386/11     G                              
2     14060     Jens Justenlund     01-519 Åbybro Skytteforening     188/01    187/02    375/03     S                              
3     15492     Chresten K. Bendtsen     01-509 Ulsted Skf.     174/02    189/03    363/05     B                              


Gevær,                                                                  
15m. – Mesterskab ÅK1                                                            
1     11779     Rasmus M. Larsen     01-548 Vilsted Skf.     200/10    198/10    398/20     G                              
2     17242     Birgitte Jørgensen     01-531 D.F.B. Aalborg     198/08    199/05    397/13     S                              
3     88229     Christian Frost     01-501 Aalborg Skyttekreds     199/11    198/09    397/20     B                              
4     11933     Lars Jakobsen     01-548 Vilsted Skf.     199/04    198/05    397/09                                    
5     13379     Karsten Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     196/09    200/09    396/18                                    
6     11820     Nikolai Wahlgreen     01-548 Vilsted Skf.     198/10    197/08    395/18                                    
7     14706     Katja Rasmussen     01-503 Vadum Skf.     198/07    197/06    395/13                                    
8     16498     Frede Kristensen     01-501 Aalborg Skyttekreds     197/06    197/07    394/13                                    
9     13483     Bodil Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     198/06    196/09    394/15                                    
10     15501     Birgith Bendtsen     01-509 Ulsted Skf.     194/03    197/03    391/06                                    
11     88866     Matias Juellund     01-508 Skørping Skytteforening     197/08    192/02    389/10                                    
12     13407     Jens Arne Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     197/07    184/06    381/13                                    
13     13876     Louise Jensen     01-519 Åbybro Skytteforening     179/00    192/03    371/03                                    


Gevær,                                                                  
15m. – Mesterskab ÅK3                                                            
1     100087     Henrik Skøt     01-508 Skørping Skytteforening     194/04    193/05    387/09     G                              
2     98921     Brian Rubæk     01-511 Skf. Kimbrerne     195/04    192/05    387/09     S                              
3     99370     Brian Jensen     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     191/04    193/03    384/07     B                              
4     87578     Michael Nielsen     01-519 Åbybro Skytteforening     193/03    191/05    384/08                                    
5     99989     Jørgen Sloth Borregaard     01-516 Mou & Omegns Skf.     187/01    189/01    376/02                                    
6     97884     Jesper Pedersen     01-503 Vadum Skf.     183/03    189/04    372/07                                    
7     101931     Beinta Nymann Andersen     01-516 Mou & Omegns Skf.     189/04    183/01    372/05                                    
8     13078     Torben Bak     01-508 Skørping Skytteforening     187/02    182/01    369/03                                    
9     101925     Flemming Rosengren Ochsendorf     01-516 Mou & Omegns Skf.     178/00    177/01    355/01                                    


Gevær,                                                                  
15m. – Klasse BK4                                                            
1     102038     Morten A. Baumann Christensen     01-508 Skørping Skytteforening     193/03                 P                              
2     M0002     Lasse Haldrup     01-508 Skørping Skytteforening     192/04                 P                              
3     102048     Mathias Marchall     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     192/03                 P                              
4     102172     Lasse Borup     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     192/01                                                
5     101924     Mathias Rosengren Ochsendorf     01-516 Mou & Omegns Skf.     190/03                                                
6     102402     Kasper Sejersen Christoffersen     01-512 Hadsund Skf.     189/05                                                
7     97303     Marie S. Nielsen     01-548 Vilsted Skf.     186/03                                                
8     100402     Karsten Holm Andersen     01-516 Mou & Omegns Skf.     185/02                                                
9     102403     Tobias Sejersen Christoffersen     01-512 Hadsund Skf.     184/03                                                
10     102422     Magnus Andersen     01-514 Vodskov Skytteforening     184/02                                                
11     102694     Janick G. Jensen     01-519 Åbybro Skytteforening     182/00                                                
12     102043     Kristina Skøt     01-503 Vadum Skf.     181/00                                                
13     92740     Malthe Skjødt Sørensen     01-508 Skørping Skytteforening     180/03                                                
14     102039     Torben A. Baumann Christensen     01-508 Skørping Skytteforening     180/01                                                
15     M0003     Magnus KRISTENSEN     01-514 Vodskov Skytteforening     169/01                                                


Gevær,                                                                  
15m. – Klasse V2                                                            
1     13074     Villy Sørensen     01-508 Skørping Skytteforening     192/03                 G + Gave bank check                              
2     14060     Jens Justenlund     01-519 Åbybro Skytteforening     188/01                 S                              
3     15492     Chresten K. Bendtsen     01-509 Ulsted Skf.     174/02                 B                              


Gevær,                                                                  
15m. – Klasse ÅK1                                                            
1     11779     Rasmus M. Larsen     01-548 Vilsted Skf.     200/10                 G + Gave bank check                              
2     88229     Christian Frost     01-501 Aalborg Skyttekreds     199/11                 S                              
3     11841     Morten Aagaard Christensen     01-548 Vilsted Skf.     199/09                 B                              
4     11933     Lars Jakobsen     01-548 Vilsted Skf.     199/04                                                
5     11820     Nikolai Wahlgreen     01-548 Vilsted Skf.     198/10                                                
6     17242     Birgitte Jørgensen     01-531 D.F.B. Aalborg     198/08                                                
7     14706     Katja Rasmussen     01-503 Vadum Skf.     198/07                                                
8     13483     Bodil Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     198/06                                                
9     88866     Matias Juellund     01-508 Skørping Skytteforening     197/08                                                
10     13407     Jens Arne Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     197/07                                                
11     16498     Frede Kristensen     01-501 Aalborg Skyttekreds     197/06                                                
12     13379     Karsten Abildgaard     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     196/09                                                
13     15501     Birgith Bendtsen     01-509 Ulsted Skf.     194/03                                                
14     13876     Louise Jensen     01-519 Åbybro Skytteforening     179/00                                                


Gevær,                                                                  
15m. – Klasse ÅK3                                                            
1     98921     Brian Rubæk     01-511 Skf. Kimbrerne     195/04                 G + Gave bank check                              
2     100087     Henrik Skøt     01-508 Skørping Skytteforening     194/04                 S                              
3     87578     Michael Nielsen     01-519 Åbybro Skytteforening     193/03                 B                              
4     13902     Jan Thomas Niemann Jensen     01-519 Åbybro Skytteforening     191/06                                                
5     99370     Brian Jensen     01-561 Hobro Egnens Skytteforening     191/04                                                
6     101931     Beinta Nymann Andersen     01-516 Mou & Omegns Skf.     189/04                                                
7     13078     Torben Bak     01-508 Skørping Skytteforening     187/02                                                
8     99989     Jørgen Sloth Borregaard     01-516 Mou & Omegns Skf.     187/01                                                
9     97884     Jesper Pedersen     01-503 Vadum Skf.     183/03                                                
10     95235     Frank Bertelsen     01-514 Vodskov Skytteforening     180/00                                                
11     101925     Flemming Rosengren Ochsendorf     01-516 Mou & Omegns Skf.     178/00

 

Link til den fulde resultatliste på Skørping Skytteforenings hjemmeside   HER